Hakkımızda

HAKKIMIZDA:
Doğru bale eğitimi ile; çocuklarımızın ruhsal, bedensel ve kültürel eğitimi sağlıklı bir biçimde gelişecektir. Seçecekleri meslek ne olursa olsun, onlara başarı ve mutluluk getirecek sorumluluk anlayışına ancak küçük yaşta sahip olabilirler. Bale, bu sorumluluk anlayışını; sevgi ve hoşgörüyü estetik ile vermektedir.

 


Kursumuz, dünyanın önde gelen bale okullarından Royal Academy of Dance üyesidir. T.C Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan kursumuz; 8 seviyeli programın bitiminde, M.E.B onaylı sertifika vermektedir. Klasik müzik eşliğinde, zaman zaman canlı piyano ile yapılan bale dersleri öğrencilerin müzikal açıdan gelişmesini sağlamaktadır. İngiliz sistemi ile beraber Vagonova sisteminde de eğitim veren kursumuz, her yıl yapılan sene sonu resitalleri ile çocuklarımıza dansın büyülü dünyasının kapılarını açmaktadır. Çocuk pedagolojisi formasyonlu ve deneyimli profesyonel eğiticiler tarafından verilen derslerde; klasik müzik ve ritm çalışmaları, bale tekniği, estetik gibi konular ön plana çıkmaktadır. Eğitimcilerimiz A.Y Vaganova Academy, Royal Academy of Dance Teaching Certificate Registered Teacher gibi akreditasyonlara sahiptir.

 


TARİHÇE:
Özel ASLI BALE kursu, 2000 yılında kurulmuştur. Her sene yapılan sene sonu resitalleri ile, çocuklarımıza bale sanatını ve sevgisini en doğru şekilde öğretmektir.


ASLI BALE'de RESİTALLER:
Aslı Bale Kursu bugüne kadar aşağıda belirtilen çocuk balesi  resitallerini sahneye koymuştur.

2001    - Sindrella Çocuk Balesi
2002    - Bale'de Hayaller
2003    - Fındıkkıran Çocuk Balesi
2004    - Copellia Çocuk Balesi
2005    - Le Corsaire Çocuk Balesi
2006    - Don Quixote Çocuk Balesi
2007    - Uyuyan Güzel Çocuk Balesi
2008    - Raymonda Çocuk Balesi
2009    - Kuğu Gölü Çocuk Balesi
2010    - Fındıkkıran Çocuk Balesi
2011    - İspanyol Gecesi Çocuk Balesi
2012    - La Bayadere Çocuk Balesi
2013    - Vals Dünyası 
2014    - Don Quixote Çocuk Balesi
2015    - Le Corsaire Çocuk Balesi